Vzpomínky

O Maxovi

 

* 7.11. 2000   † 4.1.2012

 „Kdo v srdci žije, neumírá.“ F. Hrubín

 

Na Vánoce 2000 jsme si domů přivezli malé vlkošedé štěňátko. Dali jsme mu jméno Max. Maxík byl úžasné miminko, milé, rozverné, občas vysypal a roztahal odpadkový koš, jednou dokonce vyhrabal díru do zdi. Ale štěněcí období jsme s trpělivostí přečkali a z Maxe vyrostl nejúžasnější pes, jakého nikdy nikdo neměl. Byl velmi hravý, veselý, chytrý, společenský a neskutečně poslušný a vnímavý.

Jelikož to byl pejsek bez PP,  úspěšně jsme se účastnili pouze Voříškiád. Max se vždy umístil na stupni vítězů. Měl pořád spousty energie. Tehdy začínal rozvoj psích sportů a mezi nimi i agility. Vyzkoušeli jsme a nadšení Maxe bylo veliké. Rozhodla jsem se tedy tomuto sportu rekreačně věnovat. Abych mohla jezdit na tréninky, musela jsem se naučit řídit auto.

Do toho přišlo lidské miminko Michal. Max si musel začít zvykat na děti. Zprvu jsem měla obavy, ale vše dopadlo nadmíru skvěle. Kluci byli výborní kamarádi. Bohužel nic netrvá věčně, Maxík v roce 2012 zemřel na rakovinu. Měl krásný, spokojený život plný zážitků. Zůstaly nám po něm krásné vzpomínky a tisíce nádherných fotek.

 

Maxova fotogalerie                  Maxův web